Yedi Başak İnsani Yardım Derneği

Dünya olarak zorlu bir süreçten geçmekteyiz. Çin’de başlayan Koronavirüs salgını sebebiyle Ülkemiz de zor zamanlardan geçiyor. Yedi Başak, halkımıza destek olmak için Vakit Vefa Vakti kampanyasını başlattı ve Yaşlı, hasta ve ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırıyoruz.

KORONAVİRÜS (Covid 19) NEDİR ?

Son günlerde dünyayı etkisi altına alan COVID 19, koronavirüsün yeni bir türü.

Belirtileri ilk olarak 2019 yılı Aralık ayında Çin’in Vuhan Eyaletinde bir grup insanda saptandı. 13 Ocak 2020’de ise tüm dünyayı etkisi altına alan yeni bir pandemik hastalık olarak tanımlandı. COVID 19, SARS ve bazı soğuk algınlığı türleri ile benzer özelliklere sahip.

Aylardır bütün dünyayı etkisi altına alan virüs dünyada 10 binden fazla insanın hayatını kaybetmesine ve pandemi alarmına sebep oldu. Ülkemize geç gelmiş olmasına rağmen etkisini gün geçtikçe arttırıyor. Virüs, Sağlık Bakanlığı verilerine göre 18 Mart 2020'dan bu yana onlarca vatandaşımızın hayatını kaybetmesine sebep oldu.

Diğer virüslere göre 30 kat daha bulaşıcı olan koronavirüsten korunmanın en iyi yolu hijyen ve sosyal izolasyona dikkat etmektir. Sağlık Bakanlığı’nın önerdiği 14 maddeye kesinlikle uyulmalıdır.

Yedi Başak insani yardım Derneği olarak 3 kıta 20 ülkede yardıma ihtiyacı olan herkesin yanında yer aldık. Aziz Milletimiz bugüne dek yardıma ihtiyacı olan her mazlumun yanında olmuş, susuz yüreklere su, aç kalanlara aş, açıkta kalanlara da barınak olmuştur. Bugün ise bizim, bize ihtiyacımız var bu kapsamda Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu Biz Bize Yeteriz kampanyasına destek vermekteyiz.

Yedi Başak toplumun yapı taşı olan ailenin ayakta tutulması için gayretle çalışıyor. Toplumu da hep birlikte ayakta tutacağımıza inanıyoruz. Bu nedenle halkımızı birlik olmaya davet ediyoruz. Vakit Vefa Vakti sloganıyla yola çıkıyor, İlk olarak en yakınımızdan başlayıp, İçişleri Bakanlığı’nın oluşturduğu Vefa Sosyal Destek Grubunun içinde yer alarak Vefa Destek Gurubunun ve derneğimizin tespit ettiği ailelere ihtiyaç duyulan yardımları ulaştırıyoruz.

Onlar bizim ailemiz, büyüklerimiz... Dizlerinin diplerinde daha dinleyecek çok hikayemiz, alacak çok nasihatimiz var diyerek yakınlarında olacağımız 65 yaş ve üstü büyüklerimizi yalnız bırakmayarak destek olmaya çalışıyoruz.

Ramazan çalışmalarımızı bu yıl sadece Suriye, Yemen, Arakan gibi kriz bölgelerinde yürüteceğiz. Ramazan projelerimizi ülkemize destek olmak için öne aldık ve yurt dışı projelerimizin büyük bölümünü halkımızın ihtiyaçları doğrultusunda gerçekleştireceğiz.

  • Yedi Başak, bu zorlu süreçte, ailelere Gıda Kolisi, Sebze Meyve Sepeti, Alışveriş Kartı ve Hijyen Kolisi dağıtımı gerçekleştiriyor.
  • Ayrıca tespiti yapılan yaşlı ailelere evlerinde daha sağlıklı bir ortam sağlayabilmek adına gönüllü ekiplerimiz ile evleri dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdürüyoruz.
  • Yedi Başak olarak bu vesile ile imkanı olan herkesi; yaşlı, engelli, ihtiyaç sahibi ve bu süreçten olumsuz etkilenmiş olan insanımıza destek olmaya çağırıyoruz.

Vakit Vefa Vakti kampanyamıza destek vermek için İnternet sitemizde bulunan hesap numaralarımıza havale veya eft yaparak yada online bağış yoluyla bağışlarınızı derneğimize ulaştırabilir, bu zorlu zamanda sizde ihtiyaç sahiplerine destek olabilirsiniz.

whatsapp