Yedi Başak İnsani Yardım Derneği

Yedi Başak, Çin’de başlayan Koronavirüs salgınının dünyayı ve ülkemizi etkilemesi sebebi ile mübarek Ramazan ayı çalışmalarını öne çekerek hazırlıklara hemen başladı. Derneğimiz bu yıl gerçekleştireceği çalışmaları “Ramazan’a Vefa Yakışır’’ sloganıyla duyuruyor. Ramazan projeleri kapsamında hayırseverlerin bağışladığı zekat, fitre, sadaka, gıda kolisi, hijyen paketi, sebze-meyve sepeti ve iftar paketlerini muhtaçların evlerine ulaştırıyor. Yedi Başak, ülkemizde salgın nedeniyle evlerinden çıkamayan ailelere yönelik çalışmalarını ramazan ayı boyunca da arttırarak sürdürmeyi hedefliyor. Bu kapsamda derneğimiz ramazan yardımlarınızı ülkemizde 65 yaş ve üstü büyüklerimize, hasta ve yetim aileler olmak üzere kriz bölgelerinde ise savaş ve açlıkla mücadele eden mültecilere, kimsesizlere, yaşlı ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.

 

Yedi Başak, bereketin paylaşıldığı ve paylaşmanın bereketlendiği bu ayda “Ramazan’a Vefa Yakışır” sloganıyla başlattığı yardım kampanyasıyla bu zor günlerde bizi bir kılan, kardeşlik ve dayanışma ruhuna inanıyor. Bu güven içinde virüs sebebiyle ülkemizde mağdur olanların mağduriyetini gidermek ve ayrıca savaş ve kriz bölgelerindeki mazlumlar için yardımsever bağışçılarına sesleniyor. Hayırsever halkımız Çanakkale’de düşmanına bile su verecek kadar merhamet sahibidir. Bu sebeple kendi kardeşine elbette yetişecek ve her zaman olduğu gibi dünyada yaşayan mazlumları da unutmayacaktır. Biz de elbette bu büyük iyiliğe aracılık etmeye hazır olduğumuzu duyuruyoruz.

Yedi Başak ailesi olarak yurt dışındaki Ramazan çalışmalarımızı bu yıl sadece Suriye, Yemen, Arakan, Gazze gibi kriz bölgelerinde yürüteceğiz.

 

Bu kapsamda Türkiye’de ve yurt dışında 1 adet gıda kolisi bedeli 120 TL olarak belirlenmiş olup buna ek olarak  50 TL bedelinde sebze meyve paketi dağıtımı hedefliyoruz. Siz de Ramazan bağışlarınızı hesap numaralarımız sayfasında bulunan hesaplarımıza havale/eft yolu ile iletebilir veya online bağış sistemini kullanarak on binlerce gıda kolisini ihtiyaç sahiplerine bir tıkla ulaştırabilirsiniz. Bir kişiye vereceğiniz iftar bedeli ise 15 TL olarak belirlendi. Dilerseniz evlerinden çıkamayan on binlerce kişiye ‘Kardeş İftar Sofrası’ adını verdiğimiz  iftar sofralarımıza 15 TL ile katkıda bulunarak  evlerinde mahsur kalan ailelere özenle hazırlanmış  iftar paketlerinin ulaştırılmasına vesile olabilirsiniz.

 

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2020 yılı için belirlemiş olduğu fitre bedeli ise 27 TL‘dir. Derneğimize bağışlayacağınız fitre, zekat ve diğer yardımlarla siz de yardıma muhtaç kimselerin evlerini bereketlendirebilir aynı zamanda “veren el, alan elden üstündür” şiarıyla ruhunuzu doyurabilirsiniz. Haydi şimdi bu mübarek ayın bereket ve yardımlaşma iklimine bizimle ortak olun diyor, vakit vefa vakti diyoruz.

whatsapp