Yedi Başak İnsani Yardım Derneği

Yedi Başak Yetim Hamiliği sistemi yetimler ve onların hamileri arasında iyilik temelli, güçlü bağlar kurulmasını ve bu yolla mazlum ve mağdur yetimlerin hayatlarını idame etmesine vesile olması hedefleyen bir sistemdir. Bu sistemle bir fert, aile, kurum, arkadaş grubu, sınıf veya okul bir yetime hamilik yapabilir; aylık 125 Türk Lirası bağışlayarak hamisi olduğu yetimin eğitim, sağlık, gıda, kıyafet ve barınma ihtiyaçlarına önemli bir katkı sağlayabiliyor.

Yetim Hamiliği Sisteminin işleyişi nasıl olur:

Yetim Hamiliği için başvuran hayır sahiplerine, yetimin anatomisinin bilgileri hamilik yapacak kişiye sunulur.

Yetim Hamiliğini kabul eden kişi kuruma;

İSİM SOSYİSİM, TELEFON, TC NO, ADRES, SÜRE (1,2,3 YILLIK) bilgilerini eksiksiz vermesi ile irtibatın sağlıklı işleyişi sağlanır.

Yetim hamiliği başladığın aydan itibaren:

Yetimin HAMİSİNE, 3 ayda bir imkan dahilinde yetimin video, ses kaydı ve mektup ile teşekkür mesajları gönderilmesi sağlanır. Bölgelerdeki zorluklardan dolayı aksaklıklar meydana gelebilir.

Her ayın 15-20’si arasında ödemeler BANKA YOLU ile yapılmalıdır. Açıklama kısmına “YETİM HAMİ İSMİ SOYİSMİ, TELEFONU “OCAK (veya hangi ay ise) AYI YETİM HAMİLİĞİ” ibaresi mutlaka yazılmalı.

İşleyişin daha KOLAY olması için Kredi Kartı olan HAMİLER 12 ay otomatik ödeme verilmesi daha uygun olur.

 

Print

YETİMLER KUTSAL EMANETLERİMİZDİRAllah, hikmeti gereği insanları farklı imkân ve özelliklerde yaratmıştır. Bu sebeple toplum nezdinde zengin-fakir, kadın-erkek, hasta-sağlıklı, yetim olan-yetim olmayan, güçlü-zayıf gibi insanlar her zaman olagelmiştir. Ancak Yüce Allah, anne ve baba şefkatinden mahrum ettiği yetimleri, maddeten veya fizikî yönden yoksun bıraktığı kimseleri dünyada yalnız bırakmamış, hüküm ve emirleriyle onları koruması altına almış yani onlar için özel hükümler va’z etmiştir.

Peygamber efendimiz “Kendi yetimini veya başkasına ait bir yetimi himaye eden kimseyle ben cennette şöyle (işaret ve orta parmağını göstererek) yan yana bulunacağız.” sözleriyle yetimlerin korunmasının ve onlara sahip çıkılmasının ne gibi mükâfatlar getireceğini beyan eder.

Yetimler, bizim kutsal emanetlerimizdir. Bu sorumluluk bilinciyle ‘Yedi Başak İnsani Yardım Derneği’ olarak bizler yetimlere sahip çıkmayı kendimize hedef edindik. UNICEF rakamlarına göre dünyada ortalama 400 milyon yetim var. Her zaman için bu yetimlerin maddi ve manevi desteğe ihtiyacı var. Kutsal bir emanet olarak yetimler, sizin korumanızı, sevindirmenizi ve şefkat elinizi uzatmanızı bekliyor.

Bağış Yap