Yedi Başak İnsani Yardım Derneği

SÜRDÜRÜLEBİLİR PROJELER

Dünya üzerinde yoksulluk ile mücadele eden binlerce insan var. Bu muhtaç insanlara el açmayı değil, ayakta durmayı öğretmek için ‘Yedi Başak İnsani Yardım Derneği’ olarak sürdürülebilir projeler geliştiriyoruz. Sürdürülebilir projeler insanların gıda ve besin ihtiyaçlarını gidermeleri için tarım ve hayvancılık odaklıdır. Özellikle Afrika Kıtası’nda tarım ve hayvancılık faaliyeti, yoksulluk ve açlık problemlerini azaltmak için büyük bir potansiyele sahiptir.

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği, sürdürülebilir projeler ile alanında uzman kişilerin tecrübe ve birikimlerini projeye aktarmalarını sağlayacaktır. Böylece az gelişmiş veya gelişmekte olan ülkelerde eğitim ve tecrübe paylaşım programları düzenleyerek, modern tarım ekipman ve donanım desteğinde bulunacak ve muhtaç insanlara sürdürülebilir projelerle daimi bir şekilde yardım etmiş olacaktır.

Tarım tohumu dağıtımı, gübre kullanımı, sulama eğitimleri, süt hayvanlarının yetiştirilmesi gibi sürdürülebilir projelerle ihtiyaç sahibi insanların hayatlarının idamesi sağlanacak.