Yedi Başak İnsani Yardım Derneği

Eğitim Yardımları

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği olarak eğitimi çok önemsiyoruz. Eğitimin sekteye uğradığı, imkânların ihtiyacı karşılayamadığı bölgelerde okul, medrese, enstitü gibi eğitim kurumlarının inşa ve tamir edilmesi, araç-gereç yönünden desteklenmesi, kriz bölgelerindeki öğrencilerin Türkiye’de veya başka ülkelerde eğitim almalarının sağlanması ve eğitimciler için mesleki gelişim programlarının hazırlanması, destek bekleyen bölgeler için yazılı ve görsel materyallerin temin edilmesi çin çalışmalar yapıyoruz.
Yaptığımız yardımlarla mazlumların maddi ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı oluyoruz ayrıca manevi bakımdan onları destekliyoruz.

KIRTASİYE VE GİYİM YARDIMLARI

Yedi Başak olarak yetim ve muhtaç öğrencilere eğitimlerinin aksamaması için kışlık ayakkabı ve giyim yardımında bulunarak eğitimlerinin devamlılığını sağlıyoruz. 

Yurt içinde ve yurt dışında ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitimlerini devam ettirebilmeleri için kırtasiye yardımlarında bulunuyoruz. Şu ana kadar Bir Çanta Dolusu İyilik, Fazla Kalemi Olan Var Mı gibi projelerle yüzlerce ihtiyaç sahibi öğrenciye kırtasiye yardımı gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye de devam ediyoruz.

EĞİTİMCİ SPONSORLUĞU

Afrika'da 5 ayrı ülkede gerçekleştirdiğimiz, Eğitimci Sponsorluğu Projesi ile eğitimcilerimizin maddi imkansızlıkları ortadan kaldırıp, öğretmenlerimize güvenli eğitim verme imkanı sunmaya devam ediyoruz.

OKUL İNŞA PROJELERİ

Yurt içinde ve yurt dışında eğitimden mahrum kalmış ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına eğitim verebilmek için okullar açarak eğitim veriyoruz.