Yedi Başak İnsani Yardım Derneği

BİZ KİMİZ

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği olarak Rabbimizin; ‘Mallarını Allah yolunda infak edenlerin durumu, her başağında yüz tane olmak üzere yedi başak veren tanenin durumu gibidir. Allah dilediğine kat kat verir, lütfu geniştir. Allah her şeyi kuşatandır, bilendir.’ (Bakara 261) müjdesindeki bereketin gerçekleşmesine vesile olmak ve insanı insan yapan değerleri yaşatmak amacıyla 25 yılı aşkın süredir yaptığımız yardım faaliyetleri ve sosyal hizmetleri, daha kurumsal bir şekilde sürdürmek gayesiyle 2016 yılında Gaziantep’te kuruldu.

Dünyanın dört bir yanında kardeşliğin, paylaşmanın ve adaletin hâkim olması için  din, dil, ırk, renk, görüş ayrımı yapmaksızın tüm mağdur ve mazlumlara ihtiyaç duydukları yardım ve desteği ulaştırmayı şiar edinen, muhtaç insanlara el açmayı değil, onuruyla ayakta durmayı öğretmektir.

İnsanlığa maddi ve manevi destekte bulunmak için koşturmayı ilke edinen iyilik gönüllülerinin samimi gayretleri ile faaliyetlere başlayan derneğimiz, gönüllerde ve yüzlerde tebessüm kaynağı olmayı hedeflemektedir.