Yedi Başak İnsani Yardım Derneği

ARAKAN ÇALIŞMALARIMIZ

Arakan’a Acil Yardım Arakanlı kardeşlerimiz kriz anında değil her an desteklerinizi bekliyor. Yedi Başak destek ve iyiliklerinizi Arakanlı kardeşlerimize ulaştırıyor.

Eğitim

Yedi Başak Arakanlı öğrencilerin yanında.
Kamplarda yaşam mücadelesi veren Arakanlı ailelerin çocukları eğitimden mahrum kalmasın ve bir nesil yok olmasın diye eğitime desteğimizi sürdürüyoruz. İlim öğrenen çocuklara çeşitli hediyeler ve giyim malzemeleri ulaştırdık.

Hijyen

Arakanlıların kaldığı kamplarda hijyenik koşullar feci durumda. Hastalıkların ve yaşamsal sorunların en büyük sebebi kampların içinden akan kirli sular. Yedi Başak olarak bu sorunların çözümü için projeler yürütüyoruz. Kamplarda tuvaletler inşaa ederek hijyenden doğan bütün sorunları çözüyoruz.

Su Kuyusu

Binlerce Arakanlı kardeşimiz, göçten ve sığındıkları kamplardaki zor şartlardan dolayı temiz su kaynaklarına erişemiyorlar. Yedi Başak’a emanet ettiğiniz iyiliklerle Arakanlı kardeşlerimiz için Su Kuyuları inşa ediyoruz.

Ev İnşası

Hayatta kalmak için evlerini ve herşeylerini geride bırakıp mülteci kamplarına yerleşen ve hiçbirşeyi olmayan Arakanlı aileler için evler yapıyoruz. Ailelere güvenli, sağlam ve sıcak bir yuva hazırlıyor ihtiyaçlarını gideriyoruz. Bölgenin şartlarına göre inşa ettiğimiz evleri iyiliklerinizle destekleyebilirsiniz.

Yetimlere Hediye Dağıtımı

Bangladeş’e sığınarak mülteci kamplarında yaşayan mazlum Arakanlı yetimlere hediyeler verdik ve hayırseverlerin #YediBaşak’a emanet ettiği iyilik ve destekleri ulaştırdık.

Sıcak Yemek

Arakanlı kardeşlerimiz için Yedi Başak’a emanet edilen kurban ve iyilikleri kamplarda pişirerek yemek yapıyor ve paketleyerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Dersler & Sohbetler

Namazdan sonra Arakanlı kardeşlerimize, Türkiye’den bize ulaştırılan selamları ilettik. Onlara yalnız olmadıklarını, Türkiyeli kardeşlerinin her zaman yanlarında olduklarını, destekleri ve duaları ile onları yalnız bırakmayacaklarını hatırlattık. Sabır ve şükür üzerine birbirimize nasihatlerde bulunduk.

Erzak

Yedi Başak Arakanlı kardeşlerimizin yanında.
Genel Müdürümüz Halil Karafak Bangladeş’te kamplarda kalan Arakanlı müslümanlara yardım ulaştırmak için bölgede. İhtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere erzak ve gıda hazılıklarını tamamlayan Yedi Başak dağıtımlarına başlıyor.

Kurban

Yedi Başak Acil Yardımları Arakan’da
Yedi Başak Arakanlı müslüman kardeşlerimizin yanında. Zor şartlarda yaşam mücadelesi veren muhtaç kardeşlerimize gıda yardımına ek, derneğimize emanet edilen Kurbanları da bölgede kesip ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Gıda

Yedi Başak Arakan’lı müslümanların yanında.
Yedi Başak’a emanet ve iyiliklerinizi zülme maruz kalan #Arakan’lı kardeşlerimize ulaştırıyoruz. Yurtlarından çıkarılmak istenen, işkencelere maruz kalan #Arakan’lı kardeşlerimize #YediBaşak olarak gıda yardımlarımızı ulaştırıyoruz.

Bağış Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir